blechy

3. září 2016 v 18:39
když kocourek Modroočko potkal prvně toulavou Zelenoočku, vyprávěla mu o světě koček, páníčcích a krutých dětech, o svém nespoutaném životě a poradila mu, ať si odsedne, nebo chytí blechy. A co je to chytit blechy, Zelenoočko? To poznáš, jestli si neodsedneš. A zrovna si neodsednu! Modroočko pak večer nemohl přijít na to, proč ho v kožiše celou noc něco svrbí.

Ráda s tebou a džirou chodím ven, dává mi to aspoň trochu kontakt se světem, ve kterým jsem asi jednou žila a čím dál tím víc se mu vzdaluju. Se světem divokých koček, nekonečných nocí, polehávání na louce, pašování jídla k chatkám skautů a lezení po stromech (i když na to jsem asi stejně nikdy nebyla). Občas se do toho ponořím na těch festiválcích, uteču někam za areál, lehnu si na trávník a poslouchám noc. Bylo by tak nádherný být tam spolu. Držet se za ruce, objímat se, třeba i líbat, protože kromě nás dvou nikdo jiný v tom nočním mikrosvětě není.

Jenže v tom opravdovym, uprostřed panelákový džungle, práce, zvonících telefonů, očekávání a pečlivě nalajnovaných plánů nejsme sami. Ty máš teď dost věcí, co byste měli řešit, a bude lepší, když se do toho nebudu plést. I proto jsem tě nechtěla políbit zpátky. I když možná trochu už jsem, alenechci stát mezi váma dvěma, nechci být důvod ani záminka k tomu, jak si s Karolínou budete věci řešit...

Asi jsem jinde a za tebou chodím jen na výlet do druhého světa. Když o tom takhle přemýšlím, vždycky si vzpomenu na Annu Kareninu nebo Taťánu z Oněgina (ta aspoň neskočila pod vlak a dožila poklidně po boku zasloužilého generála). A je mi tam tak dobře. Asi zvlášť teď, když jsem se cítila tak strašně opuštěná...měla jsem velký trápení (tentokrát nepracovní) chtěla jsem se ti svěřit, ale tys měl svoje věci k řešení, pak jsem na to zapomněla. Jenom ten pocit ve mně zůstal. Hrozně moc jsem potřebovala cítit lásku, oddanost, bezpodmínečnost okolo sebe, dlouho se objímat a vdechnout nekonečno.

Nevím, jak to bude dál, jak to může být dál. Myslím na tebe...stalo se z toho vyznání platonické lásky, pětileté tragédie o třech dějstvích...

Asi jsem chytla blechy
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama